Yükselen Trend: Türk Olmaktan Nefret Etmek

Can Ataklı


AKP ve yandaşları Türkiye aleyhine olabilecek hiçbir fırsatı kaçırmıyor artık. Bir haftadır yazmıyordum ama doğal olarak neler olup bittiğini izleme şansım da vardı.

Okuduklarıma ve dinlediklerime göre Tayyip Erdoğan’ın “geçmişte bazı etnik kökenli vatandaşlarımızı kovduğumuzu, bunun da faşizan bir davranış olduğunu” söylemesi AKP çevrelerinde müthiş bir sevinç yaratmış durumda. Ne kadar AKP’li ve yandaşı varsa Erdoğan’ı alkışlamak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin aslında ne kadar kötü olduğunu, Türk olmanın ayıp sayılması gerektiğini, Türklüğünden utanmayanın insan da olamayacağını anlatıp durdular bir haftadır.

Tabii insan haliyle şaşırıyor. AKP ve Başkanı söylem olarak hep Türk olmaktan, milli değerlerden söz ediyorlardı ama belli ki AKP’ye oy verenler için gayrı milli olmak daha önemli hale gelmiş.

Ben de oldum olası milliyetçiliğin sömürüye açık olduğuna inanan biriydim. Bu nedenle milliyetçi duygularımın çok katı olduğunu söyleyemem. Ama bu kadar gayrı milli olmak, Türk milletine böylesine düşmanlık beslemek ve bunu bu kadar yüksek sesle söylemek de çok şaşırtıcı.

Demek ki AKP’ye oy verenler İslam ümmeti kavramına ve bu ümmetin Türkiye Cumhuriyeti’nde de egemenlik kuracağına o kadar inanır hale gelmiş ki, Türk milletine böylesine açık düşmanlık yapmaktan çekinmiyorlar.

Ülkenin yüzde 38’ini bu hale getirmek, Türk adından nefret ettirmek aslında çok büyük bir başarı. 20 yıl önce başlayan, 7 yıldır devletin tüm güçleri kullanılarak sürdürülen müthiş propaganda ve beyin yıkama operasyonu sonuçlarını veriyor artık.

Geldiğimiz nokta ve yükselen trend artık Türklük’ten nefret etmek ve bulunan her fırsatta ağır hakaretlerle saldırmak olmuştur. Bunu bir kenara yazmak gerek.
 


 

 
Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın 

  www.aymavisi.org  
 

 

 

 

Güncel

 

 

 
 + Büyüt | - Küçült