Güncel

 

 

RTE’ye Nasıl Güveneceğiz?

Cüneyt Arcayürek


Her hafta sonu bir ilde yine medyadan ana muhalefete, hatta ara ara yandaşlık yaptığı MHP’ye

kadar hemen her çevreye saldırıyor, öfke kusuyor.

İmralı’daki ile BDP’nin yaptığı konuşmaların zabıtlarını yayımlayan Milliyet ile birlikte, tabii medyanın tümünü çözüm sürecini sabote etmekle suçladı.

“Sayın önder” ile MİT aracılığıyla yaptığı ve yapmakta olduğu gizli kapaklı görüşmelerde…

…neyi sattığının, karşılığında, örneğin başkanlık sistemini getirmeye umutlandığının ilk işaretlerinin açığa çıkmasına ve halkın gerçekleri öğrenmesine fena halde bozuk çalıyor.

Balıkesir’de zabıtların ortaya döktüğü kimi saklı gerçekleri konuşmasında sıralayarak yalanlayacağı yerde; zabıtların söylediklerine inanılmamasını istiyor halktan ve “Son noktayı evvel Allah biz koyarız” diyor.

İşte sorun da bu ya!

Sorunun kaynağı RTE!

Son nokta demek, ben yaptım, oldu bitti demek!

Halktan gizlediği görüşmelerde İmralı+PKK ve siyasal uzantısı BDP ile mutabık kalarak; örneğin örgütün düne kadar açıkladığı dayatmalardan hangilerine yeni anayasada yer verileceğine son noktayı koyacak!

***

Dediğine göre, zabıtların açıklanması çözüm sürecini sabote etmekmiş.

Hadi canım sen de!

RTE’nin öfkeyle bağırmasına neden olan zabıtların açığa çıkması değil…

Neredeyse elindeki mikrofonu yere vuracak kadar sinirlendiren, gazetenin bir oldu bitti ile halka dayatacağı gizli kapaklı pazarlık görüşmelerinin ilk olası işaretlerini açığa çıkarması…

Kendinden başka kimseyi beğenmeyen bu adam, halk oylarıyla karşısına dikilen muhaliflerini; cahil, üç kazı yönetmek becerisinden yoksun, acemi, görgüsüz gibi söylemlerle aşağılar, saldırır ve ama…

…büyüklük hastası megaloman Apo’nun; AKP’ye iktidarı altın tepsi içinde sunduğunu, MİT’e ve arkasından RTE’ye darbe hazırlığını önlediğini ve dört duvar arasında dünyada olup biten gizli işleri öğrendiğinı söylemesini sindirir…

…bugün zamanında söylediklerini devlet duysaydı Ergenekon’lar falan olmazmış gibi ne idüğü, içeriği bilinmeyen, ancak hasta bir kafanın eseri olan saçmalıkların sahibini, yurtta barış sağlayacak tek ve etkin kişi görerek karşısında yer verir.

***

Yeni anayasanın amaçlarına uygun düşecek biçimde kabul görmesini sağlamak ve Meclis’teki yıllardır terör örgütü uzantısı dediği BDP oylarını kendi hesabına yazabilmek için, bir de “sayın” demediği terörist başı ile masaya oturmakta bir an tereddüt etmez!

Ne de olsa sözünün eridir.

“Gerekirse papaz kıyafeti de giyerim” diyerek böyle davranacağını yıllar önce ilan etti.

“Demokrasi bir tramvaydır, gerektiği yerde inilir” diye demokrasiye ne kadar bağlı olduğunu da önceden ilan etmişti RTE:

Devletin bütün kurumsal güçlerini elinde toplayarak tek adam olmanın peşinde şimdi. Tramvaydan inme telaşı içinde.

Bu adama nasıl güveneceğiz?..

***

Time gibi dünyaca ünlü bir dergi; kuruluşunun 90’ıncı yılını 90 kapağıyla özetlerken Mustafa Kemal Atatürk’ü birinci sıraya yerleştirdi ve…

…“ulu önderin modern tarihin en büyük reform hareketlerinden birine liderlik ettiğini.. halkını yabancı güçlerin boyunduruğundaki bataktan kurtardığını” vurguladı…

RTE’yi ise modern tarih;

Mustafa Kemal Atatürk adını, köhne Osmanlı’nın küllerinden yarattığı laik, bağımsız cumhuriyeti ve cumhuriyete can veren devrimlerini silmeye ve yerine İslama dayalı, dinci bir cumhuriyet koymaya çalışan adam diye yazacak!

 

 

 


 


Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın 

  www.aymavisi.org  
 

 

 

 

 
 + Büyüt | - Küçült