Güncel

 

 

Paketten PKK İle Türban Çıktı!..

Mehmet TürkerTakke düştü kel göründü!..

Haftalardır “Çok şaşıracaksınız”, “Sürprizlerle dolu”, “Demokrasinin en kralı” diye şişirilen paketi Tayyip dün nihayet açtı ve içinden PKK ile türban çıktı!..
Tayyip de farkında!..
O sebeple de “Bu pakete ‘dağ fare doğurdu’ diyecekler çıkacaktır” diyerek, konuşmasına savunmayla başlamak zorunda kaldı!..
Ayrıca, “Bu paketin müzakerelerle, pazarlıklarla yapılmadığından”, “Akan kanın durması, gözyaşlarının dinmesinden” söz ederek de, daha en baştan paketin hangi baskılarla ve ne amaçla hazırlandığını itiraf etmiş oldu!..

* * *

Tayyip 45 dakika nutuk attı, büyük demokratik paketi 20 dakikada açıkladı!..
Özetlersek PKK ve Kürtçüler için paketten şunlar çıktı:
1- Özel okullarda Kürtçe eğitim serbest olacak.
2- Köy isimleri Kürtçe olacak.
3- X, W, Q harfleri kullanılabilecek alfabeye girecek.
4- Seçimlerde Kürtçe propaganda yapılabilecek.
5- Kürtçü partinin fiilen uyguladığı eş genel başkanlık yasal hale gelecek.
6- “Türküm doğruyum çalışkanım” diye başlayan, “varlığım Türk varlığına armağan olsun” diye biten an­dımız okullardan kaldırılacak. Çünkü Türklük Kürtçülere de, dincilere de batıyor!..

* * *

Türbancılar için de paketten şunlar çıktı:
1- Devlet dairelerinde kılık kıyafet serbest olacak, devlet memurları tesettüre girebilecek, türban takabile­cek. Bu durumda erkekler sarık, kavuk, fes, takke takabilecek, cübbe, şalvar giyebilecek.
2- Dini ibadet ve ayinler serbest olacak, dini inancın yerine getirme faslından tarikatçıların, cinci, üfürük­çü hocaların önü açılacak.
3- Yardım toplama kısıtlaması kaldırılacak, yeni yeni Deniz Fenerlerinin, tarikatçı cemaatçi gurupların inançlı insanları söğüşlemesine olanak tanınacak.
Gerisi fasa fiso…
Seçim sisteminde baraj ya yüzde 10’da kalacakmış, ya yüzde 5’e indirilip daraltılmış bölge veya baraj ta­mamen kaldırılarak dar bölge olacakmış…
Buna tartışılıp karar verilecekmiş… Yani tartışılacak, sonuçta AKP’nin istediği olacak, dar veya daraltıl­mış bölgede iktidar istediği gibi oynayacak!..

* * *

Sevgili okurlar, şimdi size soruyorum:
Bu kadar şişirilen demokratikleşme nanesinde, sokaktaki sıradan vatandaşı ilgilendiren bir tek madde veya kırıntı var mı?..
Türkiye’nin demokratikleşmesi yolunda “Oh şimdi oldu” diyebileceğiniz bir madde gördünüz mü?..
Yok!..
Çünkü, Tayyip ve adamlarının yaptığı paket insana değil, bir bölümü terör örgütünün silah zoruyla dayat­tığı bazı isteklere; bir bölümü de din sömürücülerine yönelik!..

* * *

Tayyip’in bu paketi de PKK ve Kürtçüleri kesinlikle tatmin etmeyecektir!..
Çünkü onlar daha fazlasını istiyorlar ve ne versen daha da fazlasını isteyeceklerdir!..
Terörle mücadele yerine teslim bayrağını çekip çözülme sürecine girersen, terör örgütleri senin gırtlağını sıkmaya devam ederler!..
O yüzden de Tayyip, bu paketlerin devamının geleceğini söyleyerek terör eylemlerini seçimlere kadar önlemeye çalışıyor!..

* * *

Demokrasiyi tramvay olarak gören, amaca ulaşınca yani seçimi kazanınca tramvaydan inileceğini söyle­yen biri demokrat olabilir mi?..
Dünkü basın toplantısına yandaş olmadığı için SÖZCܒyü ve bazı muhalif gazeteleri almayarak ayrımcılık yapan biri ülkeye demokrasi getirebilir mi?..
Gezi eylemcilerine “çapulcu”, yeşilin tahribine engel olmak isteyen üniversite öğrencilerine “Ormana gidi­n” diyen biri demokrasiden söz edebilir mi?..
Şimdi seçimlere kadar yine tramvaya bindi, “demokratikleşme paketi” diye hikaye anlatıyor!..
Ülkeyi kutuplaştıran, dayatmacı, ceberut bir anlayış ülkeye ne demokrasi getirebilir, ne de özgürlük!..
Bu toplum masal dinlemekten bıktı artık!..

 

 

 


 


Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın 

  www.aymavisi.org  
 

 

 

 

 
 + Büyüt | - Küçült