Güncel

 

 

Millet Var, Adı Yok!

Emin Çölaşan


Sevgili okuyucularım, eğer sinirleriniz dayanıyor ve asabınız bozulmuyorsa, Tayyip'i her gün, her saat ve her dakika ekranlardan izlemek zorunda bırakılıyorsunuz. Kürsülere çıkıyor, adına prompter denilen bir aletten akan ve daha önce başkaları tarafından hazırlanmış olan yazılı metinleri okuyor. Dikkat ediniz, bunu yaparken kafasını bir sağa, bir sola çeviriyor...

Çünkü önünde, sağında ve solunda üç adet cam levha var ve aynı yazılar bunlardan aynı anda akıyor. Dikkatli bir gözle baktığınızda bu cam levhaları onun hemen önünde görebilirsiniz.

Buna Meclis'te yaptığı konuşmalar dahil.

Bir şeye daha dikkat ediniz. O kürsüde nutuk atarken, kameralar hiçbir zaman arkasından çekim yapmaz. Buna izin verilmez... Çünkü arkadan çekim yapıldığı takdirde o cam levhalar ve içlerinden akan (Tayyip in okuduğu metinler) gözlerinizin önüne tabak gibi serilir!

Bazen sokakta iyi niyetli, ancak biraz saf vatandaşlarımıza rastlıyorum. Diyorlar ki "Ama abicim, adam düzgün konuşuyor. Türkçesi falan çok iyi!..

Onlara durumu anlattığım zaman şaşırıyorlar.

Bu uygulamayı Tayyip'ten başka yapan yok. Örneğin Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, konuşmalarını önlerindeki bu aygıttan okumuyorlar, içlerinden geldiğigibi konuşuyorlar. Bunun da bilinmesinde yarar var.

Tayyip önceki gün PKK saldırısında yaralanan polisimizi Ankara'da yatmakta olduğu hastanede ziyaret etti. Şehit düşen polisimizin cenazesine katılmamıştı çünkü daha önemli (!) başka işleri vardı. Cenazeye gidecek zaman bulamamış, ya da yine protesto edilmekten korkmuştu.

Ziyaret çıkışında gazetecilere şöyle dedi:

"Milletimden şunu istiyorum, meydanı çetelere, teröristlere bırakmayalım!"

Burada bir sözcük çok önemli:

"Milletim!"

Hangi millet olabilir bu sözcükle kastettiği?

Elbette Türk milleti.

Peki siz bugüne kadar onun "Türk milleti" dediğini hiç duydunuz mu?

Duymadınız.

Şu hale onun beyninin içinden bakar mısınız.

Millet var ama adı yok!

Burada bir soru daha sorayım. Bugüne kadar kendisinin herhangi bir nedenle "Ben Türküm, biz Türküz" falan dediğini, kısacası "Türk olmaktan" söz ettiğini hiç duydunuz mu?

Duyan varsa yer ve tarih vererek bana bildirsin!

Onun kafasında "Türk" değil, "Türkiyelilik" gibi acayip, tuhaf, anlaşılması mümkün olmayan bir kavram var.

Geçmişte kendisiyle yapılan söyleşilerde söylediği şu cümleler onun. Aynen, virgülüne bile dokunmadan veriyorum:

"Şu anda Türkiye Cumhuriyeti'nde 27 etnik grup yaşamakta. Bu 27 etnik grubun da varlıklarının tanınması gerekmektedir. 'Türkiye Türklerindir' gibi tezler yanlıştır... Türkiye'de artık Kemalizme ve Kemalizm gibi rejimlere ve sistemlere yer yoktur. En üst belirleyici İslam’ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir."

Şu anda Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanlık makamında oturmakta olan şahsın kafa yapısını, kendi sözleri ne güzel anlatıyor!

Şimdi kalkmış, meydanı çetelere ve teröristlere bırakmamaktan dem vuruyor. Be birader, şimdi bile Kuzey Irak'ta barınmakta olan o PKK'lı çeteleri, terörist kafilelerini 2009 yılı sonbaharında Habur Sınır Kapısı'nda görkemli törenlerle buyur eden sen değil miydin?

O heriflerin ayağına seyyar mahkemeyi Ankara'dan kim göndertti? Orada çadır mahkemesi kurdurup heriflerin tamamının salıverilmesi için mahkemeye kim emir verdi?

Şimdi terörden, teröristlerden yakınıp "Milletine (!)" çağrılarda bulunuyor.

O halde ben de kendisine bir çağrıda bulunayım:

İlki, bir gün olsun ağzından "Türk milleti", "Ben Türküm" diye bir cümle duymak istiyoruz.

İkincisi, terör örgütünün karargahı belli. Kuzey Irak'ta Kandil Dağı... Ve Kuzey Irak'ın çeşitli yerleri.

Haydi, girsene Kuzey Irak'a!.. Girsene Kandil Dağı'na!..

Sen hükümetin başı değil misin, "Türkiyeli (!)" ordusuna oraları temizlemesi için görev versene!

Bunu asla yapamaz, yaptıramaz, çünkü ABD ve AB'den korkar. Türk Ordusu'na bu doğrultuda bir görev veremez... Çünkü Kuzey Irak'taki Kürt yönetimi ile

fevkalade dost! Aşiret lideri, adına Barzani denilen sahtekarla al takke ver külah durumda. Orada iş yapan Türk müteahhitlerden para bekliyor.

Valla insan bir başlayınca neyi yazacağını şaşırıyor. Dahası var! Şimdi "Meydanı teröristlere bırakmayalım" diye çağrılarda bulunan şahıs, kısa süre önce "Kürt açılımını başlattık, hayırlı olsun" diye haykıran Tayyip'ten başkası mıydı?

Açılım başlatırken PKK yok muydu?

Sevgili okuyucularım, bu Tayyip olayında benim sinirlerimi aşın derecede bozan vahim bir olay daha var. Belki sizin sinir sisteminize de olumsuz etkisi oluyordur.

Ne zaman bir yerde konuşma yapsa "Milletim" diyor, "Halkım" diyor.

Bu ne demek yaa?

Biz onun uyrukları, bendeleri, kulları değiliz.

Dolayısıyla Tayyip'in milleti, Tayyip'in halkı hiç değiliz.

Biz Türk milletiyiz, Türk halkıyız ama asla Tayyip'e ait varlıklar değiliz.

Buna benzer lafları geçmişte Osmanlı padişahları kullanırdı. O zaman millet kavramı yoktu, ümmet vardı. "Tabi olan" anlamında Arapça "Tebaa" kullanılırdı.

"Benim tebaam... Tebaama büyürdüm ki..."

Çünkü Osmanlı'da vatandaşlık kavramı yoktu. Herkes padişahın kulu idi.

Beyefendi şimdi kalkmış, bizlerden "Milletim, halkım" falan diye söz ederek hepimizi kendi kulları gibi göstermeye yelteniyor.

Biz senin milletin, senin halkın değiliz.

Türk milleti bunu yemez.

Büyük tantanalarla başlattıkları Kürtçülük açılımı fos çıktı, kendi başlarına bela oldu. Tayyip'in başbakan yardımcısı olan suikast mağduru (!), şimdi Bursa adayı Bülent dün gazetecilere terörist Abdullah için şöyle diyordu:

"O adamın adını ağzıma bile almak istemiyorum!"

Ağzına almak istemezmiş! İyi de, senin hükümetin değil mi İmralı adasında Abdullah'la görüşmeler yapan, pazarlık eden, "Sayın Öcalan biraz anlayışlı davranın, örgüte emir verin de hiç değilse seçime kadar eylem yapmasınlar" diye yalvarıp yakaran!

Senin cumhurbaşkanın değil miydi bu açılım tantanaları yapılırken "Güzel şeyler olacak" diyen.

Senin başbakanın değil miydi daha iki hafta önce "Kürt meselesi bitmiştir" diyebilen.

Yarabbim, bu nasıl bir tablodur, bunlar nasıl çelişkilerdir.

Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte Türk milleti de bunların eline kaldı. Vah yazık, vah!


 

 

 

 

 
Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın 

  www.aymavisi.org  
 

 

 

 

 
 + Büyüt | - Küçült