Güncel

 

 

Dinci İktidarların İstedikleri

Yaşar Nuri Öztürk
 

Dinci iktidarlar, özellikle Osmanlı tağutizminin genetiğini tevarüs eden dinciler, işte bu zorbalar düzeninin aynısını istiyorlar. “Osmanlı Osmanlı!’ diye bağırıp durmalarının sebebi, budur.

Günümüz firavuni despotizmlerinin zorbaları ebetteki eskiye nispetle çok değişik unvanlar, meslekler ve meşrepler taşımaktalar. İş adamları, din baronları, kan içen mafya efeleri, parti şefleri, tarikat şefleri bu çağdaş zorbaların başta gelenleridir. Kur’an, bunları ‘sadet’ (efendiler) ‘kübera’ (eşraf, seçkinler, büyükler) diye anmakta ve tümünü lanetlemektedir.

Bütün bu melanet kadrolarının ortak, değişmez kabul ve kanaati şudur:

Özgür birey olmayacak, raiyyenin değişik parçalarını kendi hesap ve üslûbuna göre güdecek ama baş tağut padişah veya sultan ile uyum içinde olacak bir ‘alt firavunlar ordusu’ (ali firavun) sahnede devamlı hareket edecek. Günümüzde bu hayalin ifadesi, Osmanlı özleminden daha çok ‘başkanlık sistemi’ isteğidir. Oradaki ‘başkanlık’, etrafı kandırmak için kullanılan morfin türünden bir söylemdir. Sözün gelişidir. İstedikleri, yukarıdan beri anlattığımız ‘zorbalar düzeni’ni yerleştirmektir.

Bugünün Ortadoğusuna, o arada Türkiyesine bakın!

İcraatı akla ve Kur’an’a tamamen aykırı despotik kadrolar, yönettikleri kitle tarafından ‘Allah’ın vekili, gölgesi’ ilan ediliyor. Bu tağuti kadrolar, Maun harcamalarıyla kurulmuş zulüm ve israf saraylarında oturtuluyor, onlara din adına sürekli destek veren din baronları, havuz medyası Nemrutları, havuz talancısı Karun çeteleri, papaların, kardinallerin rüyada bile göremeyeceği imkanlarla taltif ediliyor. Ve bu Maun israfının finansını alın terleriyle yapan halk, kendisine bunları reva görenleri sürekli ödüllendirip taçlandırıyor.

Lütfen, söyleyin: Allah, böyle bir kitleye rahmetiyle muamele eder mi?


 

 

 

 

 

 


Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın 

  www.aymavisi.org  
 

 

 

 

 
 + Büyüt | - Küçült