Güncel

 

 

Afiyet Olsun Millet!..

Ümit Zileli


Usta zorda!..
Ne yandaşlardan oluşturduğu “Akil Adamlar” topluluğu, ne de Özal’ın ölümünü “abra kadabra” usulü Ergenekon’a bağlama çabaları yetmiyor, yetmeyecek… Barış süreci mıh gibi çakıldı, milim ilerlemiyor!..
Kandil’in bir numarası Murat Karayılan’dan sonra, ikinci adam Cemil Bayık da aynı şeyi söyledi:
- TBMM kararı olmadan bir tek geri adım atmayız…
Tayyip Bey, her Allah’ın günü, “Meclis kararına gerek yok, silahlarını gömüp gitsinler” diyor ama hem BDP hem terörist cenahından aynı uyumlu koro ısrarla “Meclis kararı” diye bastırıyor!..
-E, n’olcek şimdi?..

***

Barış süreci kilitlendi kaldı mı yani?!..
Halkı uyutmak kolaydı ama düşman uyumuyor işte! Bize anlatılmayan, perde arkasında kotarılmış pazarlıkların kokusu bir bir çıkıyor, çıkacak… Cüneyt Ülsever, Yurt gazetesindeki köşesinde, benim günlerdir kafa yorduğum “Öcalan-PKK ne istiyor” sorusunu gayet etkileyici biçimde yanıtladı. Hatta altına da şu cümleyi ekledi:

- Lütfen bu yazıyı saklayın. Bir kısmı için 2014 Ağustosu’nda, tamamı için 2015 Haziranı’nda benden hesap sorun!
Ben de sevgili Ülsever’in yazısının altına imzamı atıyor, hesaba ortak oluyor ve izniyle o bölümü sizlerle paylaşmak istiyorum:

“Gelin bugün PKK’nin elde etmeden silah bırakmayacağı şartları (kırmızı çizgilerini) tartışalım:
1- Adı nasıl konulursa konulsun, yerel yönetimlere (Güneydoğu’ya) özerklik verilecek. Bu minvalde:
a) Valilikler ve belediye başkanlıkları bir kişide toplanacak ve bu yönetici halk tarafından seçilecek. PKK’nin seçimleri kazanacağı 8-16 ilin üzerine bir de ‘süper vali’ seçilecek.
b) Söz konusu bütün şehirler ve onlara bağlı ilçe, belde, mahalle ve köylere Kürtçe isim verilecek.
c) Söz konusu illerde mahkemeler başta olmak üzere tüm kamu kuruluşlarında remi dil iki adet olacak. Tüm yazışmalar iki dilde yapılacak.
d) Bu illerin yerel ihtiyaçlarını yerel yönetimler belirleyecek. Bütçeden buna göre pay ayrılacak.
e) Özerk bölgelerin güvenliğinden yine TSK sorumlu olmaya devam edecek.
f) TC’ye bağlı ‘Kürdistan Özerk Bölgesi’ gereğinde Irak, Suriye, İran Kürtlerini himayesi altına alabilecek. Garantör TSK olacak..
2- Anayasadan ‘Türk’ kelimesi çıkacak.
3- Yeni anayasa ile birlikte ‘genel af’ geçici madde olarak halk tarafından oylanacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları Silivri-Hasdal’dakileri, KCK’lileri, her türlü mahkûmu ve tabii ki PKK’yi kendi ‘hür iradesi’ ile affedecek.
4- Ülkeye demokrasi geldikten sonra Apo da rica minnet üzere özgürlüğüne kavuşacak.
5- Apo da BDP’ye, ‘RTE bana bir adet 12 kanallı TV kutusu, her gün 1 saat jimnastik hakkı verdi, biz de altında kalmayalım, TBMM’de anayasa oylanırken kendisine ‘Türk usulü partili başkanlık sistemi’ için destek verin’ diyecek!..”
Nasıl buldunuz, muhteşem değil mi? Bunları alıp da silah bırakmayacak bir tek “geri zekâlı” terör örgütü bulunmaz herhalde…
- Neyse, sizlere de afiyet olsun, yerseniz tabii!..

 

 

 


 


Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın 

  www.aymavisi.org  
 

 

 

 

 
 + Büyüt | - Küçült